Par Alūksni un Alūksnes rajonu
Latvijas laiks:
Viesnīcas Rīga Latvija

Par Alūksni un Alūksnes rajonu

Pilsētas Latvijā  Pilsētas Latvijā

Par Alūksni un Alūksnes rajonu

Alūksne

Uzņēmumu katalogs  Uzņēmumu katalogs

Par Alūksni

Pievienot ierakstu

Alūksne un Alūksnes novads

Alūksnē - pirmās un pēdējās salnas, bargākās ziemas, īsākās vasaras. Kad citur jau ceriņi plaukst, Alūksnes pakalni ievu reibumā trako. Kad citur jau jasmīni zied, Alūksnē zilas putas uzsituši ceriņu viļņi ap mājām. Pazaudēto pavasari brauc satikt Alūksnes pusē, jo pirmās vizbulītes te uzplaukst pāris nedēļas vēlāk kā citur, bet bērzi nodzeltē jau tad, kad atpūtnieki jūrmalā vēl meklē vēsumu paēnā.

Alūksne ir zaļa pakalnu, dārzu un parku pilsēta, kas atrodas Latvijas Ziemeļaustrumos, Alūksnes augstienē, Alūksnes ezera krastā.

Vēstures dokumentos Alūksne vārds pieminēts jau aptuveni 1284.gadā - Pleskavas hronikās. 1920.gadā, kad iedzīvotāju skaits sasniedzis 2000, Alūksnei tika piešķirtas pilsētas tiesības.

Alūksnes vārds saistīts ar izcilo tulkotāju un pedagogu, vācu mācītāju Ernstu Gliku (1652.-1705.), kurš ne tikai iztulkoja latviešu valodā Veco un Jauno derību, bet arī nodibināja pirmās skolas zemnieku bērniem Vidzemē.

Alūksnē nav rūpnieciskā piesārņojuma, un vide arvien ir tīra un gleznaina. Patīkamas dzīves radīšanai tiek izmantotas esošās priekšrocības - dabas tuvums, izteikti gadalaiki, kultūrvēstures pieminekļi apvienojumā ar nepieciešamo infrastruktūru un tās modernizāciju. Alūksnes ezera tiešais tuvums pilsētai piešķir savdabīgu un patīkamu akcentu. 

Alūksnieši lepojas ar:
- vācu mācītāja un skolotāja Ernsta Glika paaudžu paaudzēs sargātajām vērtībām - Glika ozoliem, Alūksnes luterāņu baznīcu, Bībeles muzeju;
- gleznaino, atpūtnieku iecienīto Alūksnes ezeru ar tā četrām salām;
- Fītinghofu dzimtas mantojumu - Alūksnes Veco un Jauno pili, Alūksnes muižas parku ar mazajām arhitektoniskajām formām, daudzveidīgajām koku un krūmu sugām;
- Tempļa kalnu - senu latgaļu pilskalnu un senpilsētas vietu, Saules tiltu;
- unikālo šaursliežu dzelzceļu un "mazbānīti" Alūksne - Gulbene.

Alūksnieši un pilsētas viesi priecājas par romantiskajām, krāsainajām strūklakām Alūksnes Jaunās pils parkā un krāsās izgaismoto koka tiltu uz Pilssalu, kas naktī spēlē gaismu rotaļas.

Pilsētas viesiem Alūksnepaliek atmiņā ar kultūrvēsturiskām vietām, skaistu un sakoptu dabu, vietējo ļaužu atsaucību un viesmīlību.

Zaļu mežu, lauku un pļavu ielokā, ezera ūdeņu atspulgos, ziedu vai sniega kupenās iegrimusi, ziemā vai vasarā ikvienu atpūtas mīļotāju sagaidīs Alūksne, aicinot ieklausīties dabā un senatnes skanējumā.

Alūksnes pilsētas ģerbonis

Purpura laukā melna grāmata – Bībele ar zelta rotājumiem un tādu pašu uzrakstu „A.D./1689” – uz 2 krustotiem zobeniem ar zelta rokturi.

 

 

Alūksnes pilsētas karogs

Uz sudrabpelēka fona taisns krusts baltā krāsā ar nobīdītu vertikālās līnijas asi karoga stiprinājuma virzienā.

Krusta centrā ir attēlots Alūksnes pilsētas ģerbonis.


Alūksnes pilsētas dome 

Adrese: Dārza 11, Alūksne, LV-4301
Tālrunis: +371 64381496
Fakss: +371 64381150
Mājas lapa: www.aluksne.lv

Alūksnes rajona padome
Adrese: Dārza iela 11, Alūksne, LV-4301
Tālrunis: +371 64381487
Fakss: +371 64381115

FOTO GALERIJA Alūksne  FOTO GALERIJA ALŪKSNE

     

     

     

Viesnīcu rezervācija Booking.com

Pilsēta:
Iebraukšana:

 
Izbraukšana:

 
Nakšu skaits: TurismsLatvija.lv ir World Travel Server daļa
Web izstrāde-Web Dienests